„Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco

mgr Liliana Nowak
czynna:
poniedziałek        8.00 – 15.00
wtorek                   8.00 – 15.00
środa                   10.00 – 14.00
czwartek               8.00 – 13.30
piątek                    8.00 – 14.30

Biblioteka to wyjątkowe miejsce w naszej szkole. Na każdej przerwie gromadzi wiele uczniów, w szczególności tych, którzy lubią przebywać w cichym i spokojnym miejscu, gdzie można poczytać, pouczyć się oraz wypożyczyć ciekawą książkę. Do dyspozycji czytelników jest około 11,5 tysiąca książek zgromadzonych w działach: lektury, baśnie i bajki, książki obyczajowe , przygodowe, fantastyczne i naukowe oraz czasopisma.

W tym roku szkolnym rozpoczął swoją działalność klub gier planszowych „ Teraz Twój Ruch”, którego spotkania odbywają się w czytelni w każdy wtorek, środę i czwartek. Z gier mogą korzystać wszyscy uczniowie również podczas długich przerw.  Prężnie działa także Koło Biblioteczne, które promuje bibliotekę i czytelnictwo. Uczniowie, w nim zrzeszeni, pomagają przy organizacji imprez czytelniczych, dbają o księgozbiór i poznają bieżącą pracę bibliotekarza.

W życie naszej biblioteki na stałe wpisały się już konkursy i akcje promujące czytelnictwo:

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  • Dzień Głośnego Czytania
  • Escape Room
  • Pasowanie na czytelnika
  • Dzień Kubusia Puchatka
  • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
  • Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
  • Kiermasze taniej książki

Na bieżąco prowadzona jest statystyka wypożyczeń w poszczególnych klasach. W każdym miesiącu wyłaniana jest grupa najlepszych czytelników, którzy na koniec roku szkolnego biorą udział w finale. Najlepsi z nich otrzymują tytuł Czytelnika Roku oraz nagrody książkowe.

Biblioteka współpracuje z lokalnymi instytucjami, m.in. z Biblioteką Publiczną w Chybiu i Przedszkolem Publicznym w Mnichu oraz hurtowniami i wydawnictwami mającymi atrakcyjne i ciekawe oferty.

Już wkrótce wszystkie książki będą zapisane w programie Mobibiblioteka, który ułatwi korzystanie z księgozbioru. Tradycyjne karty czytelnika i karty książki zostaną zastąpione kodami cyfrowymi.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki!