Konkurs „Jedna Planeta”

Zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Jedna planeta” organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej- Państwowy Instytut Badawczy.

Celem konkursu jest rozwijanie u młodych ludzi umiejętności dokładnego obserwowania i analizowania zmian klimatu. Konkurs pozwala udoskonalić umiejętność obserwowania pogody, rozumienia  zjawisk oraz poznać mechanizmy prognoz meteorologicznych.

Od 11.03.2022 do 29.04.2022 za pomocą specjalnej mobilnej aplikacji w prosty sposób każdy z nas będzie mógł raz na dobę o dowolnej godzinie wysyłać raporty pogodowe.

Aplikację „Meteo IMGW Prognoza dla Polski” można pobrać pod linkiem:

aplikacjameteo.imgw.pl/

play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo

apps.apple.com/pl/app/meteo-imgw-prognoza-dla-polski/id1530352176?l=pl

Po pobraniu aplikacji , należy w menu wybrać zakładkę „rejestruj konkurs” wpisać numer RSPO Szkoły –53777. Kolejny krok to codzienne wysyłanie raportów pogodowych.

Wszyscy, nie tylko uczniowie, mogą wpierać Szkołę raportami pogodowymi  i w ten sposób zwiększać szansę na przejście do finałowego etapu i wygranie atrakcyjnych nagród. Nagrody przewidziane są dla uczniów i szkól.  Nagrodami w Konkursie dla Szkoły są nagrody pieniężne w wysokości 50 tys zł.

Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne na stronie:

meteo.imgw.pl/jednaplaneta oraz u p. Anna Mrzyk.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Aktualności

Previous article

Pomoc dla Ukrainy
Aktualności

Next article

Dzień Kobiet