Niezwykła lekcja j. polskiego

Gdy ciemno wszędzie się zrobiło,
w szkole od siódmoklasistów się zaroiło.
Co to było? Co to było?
Już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż w ostatnich dniach października uczniowie każdej z klas siódmych mogli wziąć udział we wspólnym oswajaniu „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. I choć lektura ta do najłatwiejszych nie należy – odpowiedni klimat i rzecz jasna – wieczorowa pora – znacznie nam to spotkanie z dramatem romantycznym ułatwiły. Oprócz zgłębienia treści utworu czytanego przez nas z podziałem na role, mogliśmy bliżej przyjrzeć się nietypowym rekwizytom wykorzystywanym w lekturze podczas tego obrzędu. I tak między innymi mogliśmy zobaczyć, a nawet dotknąć garści kądzieli czy też spróbować ziarenek gorczycy. W ciągu tych dwugodzinnych spotkań dla każdej z klas znalazł się też czas na prezentację odpowiednich animacji i nagrań oraz na utrwalenie zdobytej wiedzy, a także i na zabawy z tekstem (można porównać dwa nagrania – wersję tradycyjną i śpiewaną😊), wreszcie i na ożywioną dyskusję – tym ciekawszą, iż frekwencja podczas tych dodatkowych zajęć była doprawdy imponująca.

Zabawa ANDRZEJKOWA

Ogólnopolski Tydzień Kariery